صفحه اصلی   |  دانلود پوستر   |  RSS   |  تماس با ما   |  پیوندها  
  اهداف     سطوح جایزه     مدل ارزیابی     ساختار اجرایی     کمیته بهره وری     کمیته داوران     کمیته علمی     ارزیابان جایزه     برنامه همایش  
  تازه ترین اخبار:  
 
  معدن و صنایع معدنی سهم 6درصدی در تولید ناخالص ملی دارند
  دکتر نوبخت: بخش معدن و صنایع معدنی قابلیت رقابت با نفت را دارد
  رییس سازمان ملی بهره وری: جایزه بهره وری ایمیدرو دقت بالایی دارد
  ایمیدرو اثر بخشی سیاست ها را برای ارتقای بهره وری افزایش می دهد
  برگزیدگان سومین همایش جایزه بهره وری ایمیدرو معرفی شدند
  بخش خصوصی توانمند می تواند بهره وری معادن را ارتقا دهد
  مصرف مواد اولیه ، آب و انرژی در معادن و صنایع معدنی استاندارد می شود
  افزایش میزان تولید در پی کاهش مصرف انرژی
  بهره وری در تمام سطوح فولاد خوزستان نهادینه شده است
  جبران عقب ماندگی رشد اقتصادی از طریق افزایش بهره وری میسر است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 3صفحه نخست » صفحات ثابتدوشنبه، 21 بهمن 1392 - 13:00
مدل ارزیابی بهره وری
  

بهره‌وری، استفاده کارآمد و اثربخش از منابع، برای تولید محصولات و ارائه خدمات مطلوب است. بهره‌وری از جایگاه ویژه‌ای در قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برخوردار است؛ و یکی از مولفه‌های اصلی برای ایجاد توسعه پایدار و رشد اقتصادی متوازن در کشور به حساب می آید.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در راستای تحقق چشم‌انداز، ماموریت و ارزش‌های سازمانی و همچنین اهداف استراتژیک خود تلاش می کند تا با ایجاد ارتباط میان شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور، انتقال تجربه‌های موفق و استفاده از ظرفیت‌های موجود، توان رقابتی شرکتها را از مسیر بهبود بهره‌وری افزایش دهد. برای تحقق این هدف، ایمیدرو طی سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده‌ای را در زمینه بهره‌وری آغاز کرده است؛ و نظر به ضرورت ساماندهی حرکتی ساخت یافته، با تشکیل کارگروه تخصصی بهره‌وری واستفاده از تجربه های شرکت‌های پیشرو در زمینه بهره‌وری و تعالی سازمانی، «مدل بهره‌وری ایمیدرو» را طراحی و در سال 1389 آن را اجرا نمود. اینک پس از بررسی و تحلیل تجربه سال گذشته و اخذ نظرات کارشناسی دست اندرکاران، ویرایش دوم آن ارائه می‌شود.

 

مدل بهره وری ایمیدرو شامل سه بخش اصلی می باشد:

1-   مفاهیم و اصول بنیادین بهره وری: تلفیقی از عوامل کلیدی موثر بر ارتقاء بهره‌وری و اصول بنیادین تعالی سازمانی است که مبانی پایه‌ای را برای دستیابی به بهره‌وری در سازمان‌ها فراهم می‌آورد.

2-   مدل ارزیابی بهره‌وری:چارچوبی را فراهم می‌آورد تا از طریق آن مفاهیم بنیادین بهره‌وری در سازمان ها استقرار یابد. مدل شامل معیارهای اصلی و نکات راهنما است که به صورت پرسش و در دو بخش توانمند سازها و نتایج طراحی شده است. در بخش توانمندسازها، عوامل موثر برارتقاء بهره‌وری و در بخش نتایج تاثیر این عوامل توسط شاخص‌های بهره‌وری سازمان، ارزیابی می‌شود. درک روابط علت و معلولی میان نتایج و توانمند سازها به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فعالیت‌های بهبود بهره‌وری به گونه‌ای اثر بخش‌تر هدایت شود.

3-     منطق رادار:  ابزاری است که از آن برای اندازه گیری میزان استقرار معیارهای بهره‌وری در سازمان استفاده می شود.

به کارگیری یکپارچه این سه جزء به سازمان‌ها کمک می کند تا بتوانند همواره حرکت به سمت بهره‌وری پایدار را سازماندهی نموده و وضعیت بهره‌وری خود را با سایر سازمان‌های موفق مقایسه کنند.

این راهنما، که با هدف تشریح هر یک از اجزاء مدل تدوین شده است، برای راهنمایی شرکت‌های متقاضی، تیم‌های ارزیابی و سایر ارکان جایزه بهره‌وری انتشار می یابد.

امید است این مدل، به عنوان ابزاری سودمندبرای شناسایی فرصتهای بهبود و طرح ریزی اقدامات اجرایی در زمینه ارتقاء بهره‌وری برای شرکتهای فعال در بخش معدن و صنایع معدنی موثر واقع شود.

 

دبیرخانه جایزه بهره‌وری ایمیدرو

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 

سالن همایش‌های شرکت ملی فولاد ایران

دبیرخانه : تهران، خیابان سپهبد قرنی، نرسیده به خیابان سمیه نبش کوچه شریف پلاک 39

تلفن:88829619

فاکس:88847548

 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) می باشد.
info@den.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار