صفحه اصلی   |  دانلود پوستر   |  RSS   |  تماس با ما   |  پیوندها  
  اهداف     سطوح جایزه     مدل ارزیابی     ساختار اجرایی     کمیته بهره وری     کمیته داوران     کمیته علمی     ارزیابان جایزه     برنامه همایش  
  تازه ترین اخبار:  
 
  معدن و صنایع معدنی سهم 6درصدی در تولید ناخالص ملی دارند
  دکتر نوبخت: بخش معدن و صنایع معدنی قابلیت رقابت با نفت را دارد
  رییس سازمان ملی بهره وری: جایزه بهره وری ایمیدرو دقت بالایی دارد
  ایمیدرو اثر بخشی سیاست ها را برای ارتقای بهره وری افزایش می دهد
  برگزیدگان سومین همایش جایزه بهره وری ایمیدرو معرفی شدند
  بخش خصوصی توانمند می تواند بهره وری معادن را ارتقا دهد
  مصرف مواد اولیه ، آب و انرژی در معادن و صنایع معدنی استاندارد می شود
  افزایش میزان تولید در پی کاهش مصرف انرژی
  بهره وری در تمام سطوح فولاد خوزستان نهادینه شده است
  جبران عقب ماندگی رشد اقتصادی از طریق افزایش بهره وری میسر است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 28صفحه نخست » اخبارپنجشنبه، 15 اسفند 1392 - 10:01
دبیر علمی دومین همایش جایزه بهره وری در بخش معدن و صنایع معدنی:
دبیر علمی دومین همایش جایزه بهره وری در بخش معدن و صنایع معدنی:توجه به بهره وری در سال های اخیر مورد توجه جدی دولت، مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه ها، سازمان ها، شرکت ها و واحدهای صنعتی و معدنی کشور قرار گرفته و بر اهمیت ارتقاء آن در برنامه پنجم تاکید شده است.
  

تدوین نقشه راه و برنامه پنج ساله بهره وری

مقدمه :

توجه به بهره وری در سال های اخیر مورد توجه جدی دولت، مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه ها، سازمان ها، شرکت ها و واحدهای صنعتی و معدنی کشور قرار گرفته و بر اهمیت ارتقاء آن در برنامه پنجم تاکید شده است.

بر اساس اهداف قانون برنامه پنجم توسعه، باید یک سوم رشد اقتصادی کشور از طریق ارتقاء بهره وری حاصل شود.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) نیز رشد بهره وری را در اولویت برنامه هایش قرار داده و بر این اساس ، مدل بهره وری ایمیدرو را تدوین کرده است.

ایمیدرو در سال گذشته نخستین همایش جایزه ملی بهره وری در بخش معدن و صنایع معدنی را برگزار کرد و امسال دومین همایش را در 19 اسفند ماه برگزار می کند.

به همین مناسبت در گفت و گو با مهندس حسین پاکدامن دبیر علمی همایش و مدیرتحول اداری و فناوری اطلاعات ایمیدرو جزئیات بیشتری را درباره برگزاری دومین همایش جویا شدیم که متن آن را در ادامه می خوانید:

 

رویکرد ایمیدرو در سال جاری در زمینه بهره وری چیست؟

موضوع بهره وری در ایمیدرو از سال ها قبل و  با تعریف یک پروژه شروع شد که بر اساس آن شاخص های بهره وری را در شرکت های تابعه اندازه گیری و تحلیل کردیم و به این نتیجه رسیدیم که برای بهبود بهره وری در شرکت ها نیاز به یک نگاه بلند مدت و همه جانبه داریم که تمام ابعاد یک بنگاه را در نظر بگیرد . و بنگاه را در مدیریت کلیه فاکتورهای تاثیر گذار بر عملکرد اقتصادی  یاری نماید.

به همین لحاظ علاوه بر استفاده از تجربیات  کارشناسان و خبرگان داخلی از تجارب دیگر کشورهای دنیا هم استفاده کردیم  و به این نتیجه رسیدیم که یکی از روش های پویایی و رقابت پذیر کردن شرکت ها استفاده از  مدلها و استانداردهای مدیریتی است.

سپس با برگزاری جلسات مختلفی در ایمیدرو قرار شد که به کمک کارشناسان سازمان و شرکت های زیرمجموعه ، مدل بهره وری ایمیدرو را تدوین کنیم که این کار در سال 1389 محقق  گردید . و از سال 1390 این مدل در شرکتهای زیر مجموعه به اجراء گذاشته شد و در سال 1391 نخستین همایش جایزه بهره وری در بخش معدن و صنایع معدنی را برگزار کردیم و هم اکنون  دومین دوره آن در اسفند ماه امسال برگزار می شود.

با تغییرات مدیریتی در ایمیدرو ، گزارش عملکرد 7 ساله بهره وری به  آفای دکتر کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو ارائه شد که ایشان نیز علاوه بر برخورد مثبت و حمایت کامل از این حرکت  ، خواستار گسترش فرآیند ارتقاء بهره وری درسطح کلیه شرکتهای بخش شدند. و تاکید کردند که باید این فرایند در تمام شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی بصورت جدی دنبال شده و نتایج ملموس آن در دوره های زمانی مشخص پایش گردد.

رویکرد در همایش  امسال پایش شاخص های بهره وری  تصریح شده در قانون برنامه پنجم توسعه می باشد.  به همین منظور  پایش شاخص های بهره وری انرژی ، سرمایه ، نیروی انسانی و  TFP  که در ماده 79 برنامه پنجم ذکر شده  ،  را در دستور کار قرار دادیم و توانستیم در مدت کوتاهی این شاخص ها را اندازه گیری و صحه گذاری کنیم. در همایش امسال در 19 اسفند ماه  علاوه بر تقدیر از شرکتهای که در فرآیند ارزیابی بهره وری بر اساس مدل بهره وری ایمیدرو حائز رتبه شده اند ،  شرکت هایی که در این شاخص ها  در سطوح بالاتری قرار داشته باشند را معرفی می کنیم. برگزاری این همایش گامی موثر برای ایجاد رقابت در شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی است تا اهداف برنامه پنجم که همانا تامین یک سوم منابع ازطریق بهره وری برای تحقق رشد 8 درصدی تولید ناخالص داخلی است، به مرحله عمل برسد.

 اهداف همایش امسال را بیان فرمایید.

ارتقاء بهره وری ارتباط تنگاتنگی با نیروی انسانی دارد؛ لذا یکی از اهداف همه ساله همایش و اعطای جایزه بهره وری، بحث فرهنگ سازی و توجه بیشتر شرکت ها به موضوع ارتقاء بهره وری  خصوصا بهره وری نیروی انسانی  است. یکی از اهدافی که در نهاد این حرکت نهفته بوده و پیوسته دنبال شده است همانا  توجه به داشته های  در اختیار و تغییر نگاهها می باشد این پیام که قبل از اطمینان از ایجاد ارزش افزوده هر فعالیتی از انجام آن بپرهیز  ، را باید در سازمانها نهادینه کرد .

در همایش امسال چند شرکت مورد ارزیابی قرار می گیرند و ملاک های ارزیابی چیست؟

50 شرکت مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی برای حضور در همایش امسال اعلام آمادگی کرده اند که ارزیابی آنها بر اساس شاخص های بهره وری مشخص شده در برنامه پنجم توسعه و همچنین مدل بهره وری ایمیدرو انجام شده و شرکت های برتر از نظر  رشد  شاخص های مربوطه در روز همایش معرفی خواهند شد.

چهار شاخص بهره وری نیروی انسانی، سرمایه، انرژی ، وشاخص ترکیبی TFP و بهره وری کل  پایش شده است و در چهار گروه معادن، صنایع معدنی فولادی ، صنایع معدنی غیرفولادی و خدمات صنعتی و معدنی رتبه بندی  و اعلام خواهد گردید.

در این راستا بیش از 100 نفر از مدیران و کارشناسان خبره و باتجربه شرکتهای زیر مجموعه ما را یاری نموده اند. با سازماندهی انجام شده در قالب 40 گروه همیار و 37  گروه ارزیاب، ارزیابی شرکت ها را برعهده داشتند . همیاران و ارزیابان از شرکتهای فولاد مبارکه ، ذوب آهن اصفهان ، فولاد خوزستان ، فولاد خراسان و سایر شرکتها  که سالها در امور ارزیابی صاحب نظر و دارای تجربه هستند انتخاب شده اند که جا دارد اینجانب از مساعدت مدیران محترم این شرکتها  تشکر نمایم .

شرکت کنندگان در همایش امسال در چه گروه هایی فعالیت دارند؟

در همایش امسال از تمام گروه های مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی شامل فولاد، مس ، آلومینیوم، معادن و همچنین شرکتهای خدماتی بخش  حضور دارند که در مقایسه با سال گذشته که 26 شرکت حضور داشتند، افزایش چشمگیری دارد.

میزان  شاخص های بهره وری شرکت های تابعه را چگونه مشخص می کنید؟

سازمان سامانه تحت وب اندازه گیری شاخص های بهره وری را طراحی و ایجاد نموده است . و امکان دسترسی کلیه شرکتهای متقاضی را فراهم آورده است . شرکتها سالیانه اطلاعات مالی شرکت را وارد این سایت می کنند، و بصورت آن لاین می توانند شاخص های خود را ملاحظه نمایند و حتی امکان مقایسه این شاخص ها با متوسط شاخص های سایر  گروه شرکتها نیز قابل مشاهده است  در این سایت تمام شاخص های بهره وری که در حال حاضر 44 شاخص است و در‌ آینده به 60شاخص افزایش خواهد یافت،  می تواند مورد بررسی قرار گیرد. با افزایش تعداد شاخص ها به 60 شاخص ، تمام گروه های تخصصی مثلا شرکتهای فولادی  می توانند خود  را در همان گروه و یا با سایر شرکت های گروههای دیگر  مقایسه کنند.

 مدل بهره وری ایمیدرو که به آن اشاره کردید، چه ویژگی هایی دارد ؟

در ماده 79 قانون برنامه پنجم توسعه تصریح شده که سازمان ملی بهره وری باید  احیاء شود و این سازمان ملزم شده که برای ارتقاء بهره وری برنامه ای ملی تدوین کند. ایمیدرو نیز  تلاش می نماید با مشارکت در تدوین این  برنامه ، حرکت  ارتقاء بهره وری را  در بخش مربوطه  تداوم بخشد.

مدل بهره وری ایمیدرو پیشتاز و در حال حرکت به سمت نمونه شدن در کشور است .ایمیدرو باید به عنوان  سازمانی الگو در ارتقاء بهره وری  در سطح کشور شناخته  شود. تدوین  نقشه راه و برنامه پنج ساله بهره وری و تعیین اهداف کمی و کیفی این برنامه در دستور کار ایمیدرو قرار دارد. در این راستا توجه  داشتن  به سه شاخصه برای تدوین برنامه 5 ساله بهره وری ضروری است ابتدا  این برنامه باید بتواند اهداف برنامه های پنج ساله را پوشش دهد. شاخصه دوم نهادینه کردن ،  پیوستگی و تداوم این حرکت وتبدیل شدن مدل بهره وری ایمیدور به یک الگو و برند در بخش معدن و صنایع معدنی  کشور و شاخصه سوم ایجاد مشوق ها و انگیزه در شرکت ها برای رشد بهره وری است. که در ماده 79 برنامه پنجم نیز بر آن تاکید شده است.

نگاهی به دستاوردهای ایمیدرو در 7 سال گذشته در زمینه بهره وری نشان می دهد که ما بر اهداف بهره وری متمرکز شده ایم و نتایج حاصله حاکی از آن است که این حرکت ( مدل بهره وری ایمیدرو) در آینده  مسیرموفقیت را طی خواهد کرد.

 اصلی ترین فعالیت ایمیدرو در زمینه بهره وری چه بوده است؟

با نگاهی دیگر هدف اصلی ما حرکت برنامه محورو ایجاد ساختارهایی در شرکت ها برای ارتقاء بهره وری است. و در این جهت بنیادی ترین حرکت ما، که حرکتی خود جوش بوده است ،  تدوین مدل بهره وری است  که حاصل کار و مطالعات چند ساله کارشناسان سازمان توسعه و شرکت های زیرمجموعه می باشد نتیجه کار گروهی و تیمی بیش از 100 نفر  متخصص و خبره است.

این مدل بهره وری اکنون به روز رسانی شده و کلیه اسناد و مدارک پشتیبان آن تهیه شده و شرکت ها با استفاده از آن می توانند مسیر خود را در ارتقاء بهره وری پیدا کنند.

در پایان چنانچه مطلب خاصی مدنظر دارید، بیان فرمایید.

مهمترین برنامه ای که باید از این به بعد دنبال کنیم، این است که برای سال های آینده یک نقشه راه و برنامه بلندمدت برای بهره وری داشته باشیم و به همین دلیل این مسئله را به عنوان اولویت کاری خود در سال 93 تعیین کرده ایم. که این کار با حمایتهای  ریاست محترم هیات عامل آقای دکتر کرباسیان انجام خواهیم داد.

  در اینجا لازم است تقدیر و تشکر نمایم از مجموعه مدیران و کارشناسان بنیانگذار نهضت بهره وری در سازمان که تا کنون بر اساس درک مسئولیتهای ملی  با تلاش و فعالیتهای بیدریغ هفت ساله تداوم این حرکت را ممکن ساختند. و  در پایان تاکید میکنم برای  ادامه مسیر طولانی و سخت بهره وری نیازمند حمایت  ویژه  همه مدیران بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 

سالن همایش‌های شرکت ملی فولاد ایران

دبیرخانه : تهران، خیابان سپهبد قرنی، نرسیده به خیابان سمیه نبش کوچه شریف پلاک 39

تلفن:88829619

فاکس:88847548

 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) می باشد.
info@den.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار