صفحه اصلی   |  دانلود پوستر   |  RSS   |  تماس با ما   |  پیوندها  
  اهداف     سطوح جایزه     مدل ارزیابی     ساختار اجرایی     کمیته بهره وری     کمیته داوران     کمیته علمی     ارزیابان جایزه     برنامه همایش  
  تازه ترین اخبار:  
 
  معدن و صنایع معدنی سهم 6درصدی در تولید ناخالص ملی دارند
  دکتر نوبخت: بخش معدن و صنایع معدنی قابلیت رقابت با نفت را دارد
  رییس سازمان ملی بهره وری: جایزه بهره وری ایمیدرو دقت بالایی دارد
  ایمیدرو اثر بخشی سیاست ها را برای ارتقای بهره وری افزایش می دهد
  برگزیدگان سومین همایش جایزه بهره وری ایمیدرو معرفی شدند
  بخش خصوصی توانمند می تواند بهره وری معادن را ارتقا دهد
  مصرف مواد اولیه ، آب و انرژی در معادن و صنایع معدنی استاندارد می شود
  افزایش میزان تولید در پی کاهش مصرف انرژی
  بهره وری در تمام سطوح فولاد خوزستان نهادینه شده است
  جبران عقب ماندگی رشد اقتصادی از طریق افزایش بهره وری میسر است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 22صفحه نخست » اخبارپنجشنبه، 1 اسفند 1392 - 13:28
مدیر بهره برداری شرکت فسفات اسفوردی اعلام کرد:ارتقای بهره وری انرژی، با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها
مدیر بهره برداری شرکت فسفات اسفوردی اعلام کرد:ارتقای بهره وری انرژی، با اجرای قانون هدفمندی یارانه هامدیر بهره برداری شرکت فسفات اسفوردی بافق گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، میزان بهره وری انرژی در این شرکت ارتقا یافت.
  

 ابوالحسن حسینی ابراهیمی با بیان این مطلب گفت: همزمان با افزایش  تولید  سال91 نسبت به سال 90، میزان برق مصرفی در این واحد از 22 هزار و 495 مگاوات در سال90 به 16 هزار و 936 مگاوات در سال91 کاهش یافت. همچنین مصرف سوخت های فسیلی در این واحد از  341 هزار و 442 لیتر در سال90، به 300 هزار و 120 لیتر در سال 91 رسید.

وی ادامه داد: بهره وری انرژی (به روش افزوده) در سال90 معادل 2.78 بوده که در سال91 به عدد 11.27 دست پیدا کرده ایم. همچنین بهره وری انرژی (به روش ستانده) در سال90 معادل 9.04 بوده که در سال91 به عدد19.51 دست یافتیم.

 مدیر بهره برداری شرکت فسفات اسفوردی بافق با بیان اینکه بالا بردن راندمان تولید همواره از جمله برنامه های این شرکت بوده است، اظهار داشت: مقایسه تولید سال های91 و 92 بیانگر موفقیت در این هدف است؛ به طوری که این شرکت طی 9 ماهه امسال، 54 هزار و 783 تن کنسانتره فسفات اسفوردی تولید کرد که در مجموع، میزان محصول تولیدی (کنسانتره آهن و فسفات) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: از اولویت های مهم دیگر این مجتمع کاهش هزینه های تولید،  به روز رسانی تجهیزات و از رده خارج کردن  تجهیزات و ماشین آلات فرسوده است. در بخش بهره وری نیروی انسانی نیز به روش افزوده از 0.34 سال 90 به عدد 1.33 در سال 91 رسیده ایم و همچنین بهره وری نیروی انسانی به روش ستانده در سال 90 معادل 1.09 بود که در سال 91 به عدد 2.3 دست یافتیم.     

 حسینی ابراهیمی با اشاره به ضرورت ایجاد ساختار مناسب برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت احداث صنایع معدنی و پایین دستی با هدف ارتقای بهره وری، خاطرنشان کرد: تحقیقات لازم برای ارتقای بهره وری در مجتمع فسفات اسفوردی (بازیافت باطله، تولید اسید فسفریک، تولید میکرو پودر آهن) صورت گرفته و این شرکت، آمادگی خود را برای همکاری با همه سرمایه گذاران بخش دولتی و خصوصی اعلام می کند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 

سالن همایش‌های شرکت ملی فولاد ایران

دبیرخانه : تهران، خیابان سپهبد قرنی، نرسیده به خیابان سمیه نبش کوچه شریف پلاک 39

تلفن:88829619

فاکس:88847548

 
 
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) می باشد.
info@den.ir
پشتیبانی توسط: خبرافزار